Islam, My Love!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islam, My Love!


 
HomeGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Islamic Dictionary
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeSat Jul 11, 2015 3:43 am by Admin

» Hadith - Ramadaan
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 5:21 am by Admin

» HEALTHY RAMADAN - NHS CHOICES UK
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeSat Jun 21, 2014 6:41 am by Admin

» Don't Be Sad!
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri May 30, 2014 2:24 am by Admin

» Sa ne cunoastem! Introduce yourself!
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeTue Jul 31, 2012 4:02 pm by Admin

» Working and Ramadan
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 6:08 pm by Admin

» Preparing for an Amazing Ramadaan!
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 9:01 am by Admin

»  The Benefits of Dates
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 8:50 am by Admin

» The Rulings Concerning Fasting
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 8:39 am by Admin

Forum
Parteneri
forum gratuit

Prayer Time - Cairo, Egypt
Top posters
Admin
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
salim
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
obaidat-allah
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
Aleyna
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
yusuf
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
khadijah
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
Shayistha
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
mariamtj
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
Amina
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
Mohajera ela Allah
vreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_lcapvreau sa ma convertesc ajutati-ma Voting_barvreau sa ma convertesc ajutati-ma Vote_rcap 
Islamromania
Click to join islamromania

Click to join islamromania

Hijri Calendar
The right way to pray
Articles
Islam Romania
Romanian Gate to Egypt
Are we prepared?
Are we prepared?
geo counter

 

 vreau sa ma convertesc ajutati-ma

Go down 
5 posters
AuthorMessage
sergiu berki

sergiu berki


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 2010-06-25

vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri Jun 25, 2010 8:32 am

ma numesc sergiu si am 24 de ani,as vrea sa ma convertesc dar nu stiu de unde sa incep,nu gasesc o carte sau ceva de genu,imi doresc acest lucru,va rog ajutati-ma id-ul meu de messenger este : sergiu_berki,va multumesc
Back to top Go down
salim

salim


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 2009-10-01
Localizare : Bucuresti

vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: Re: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri Jun 25, 2010 4:57 pm

Assalamu Aleikum
Bine ai venit printre fratii tai si surorile tale,si speram ca Allah sa te ajute in ceea ce vei face.
Vreau sa stiu din ce oras esti,daca esti din Bucuresti ,in orice caz poti sa-mi scrii la acest E-mail:salim_isac@yahoo.com, eu stau in Bucuresti.
Si Insha'a Allah va f bine.
"Cer scuze pentru greseala comisa"
Am vorbit deja cu cineva pentru a invata pe cei noi convertiti la islam limba araba si pricipiile islamului, la Bucuresti.


Last edited by salim on Sun Jun 27, 2010 1:52 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: Re: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri Jun 25, 2010 7:09 pm

Assalam alaykum,

ziua de azi mi-a adus o mare bucurie atunci cand am citit mesajul fratelui nostru care vrea sa se intoarca la adevarata religie. Te voi aduga pe messengerul acestui forum: submissiontoallaah.forumotion@yahoo.com si iti voi trimite carti in romana sau in engleza despre Islam. Alaturi de fratele Salim, mai este un frate tot din Bucuresti care va ajuta cu multa placere. Allah sa te binecuvinteze pentru dorinta ta, frate, amin!
Asteptam sa ne scrii cum te ai convertit, inshaalah.
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
salim

salim


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 2009-10-01
Localizare : Bucuresti

vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: Re: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeSun Jun 27, 2010 1:53 am

Assalamu Aleikum
Cer scuze pentru greseala comisa"
Am vorbit deja cu cineva pentru a invata pe cei noi convertiti la islam limba araba si pricipiile islamului, la Bucuresti.
Back to top Go down
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 2010-09-10
Varsta : 33

vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: Re: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeFri Sep 10, 2010 11:59 pm

ma numesc georgiana si am 19 ani... ma uit de vreo cateva zile pe acest site.. si abia azi mi-am facut curaj sa cer si eu ajutor.. am inceput acum vreo doua luni sa citesc despre Islam si as fi faorte fericita daca m-ati putea ajuta cu niste carti in limba romana, mi-ar place sa aflu mai multe despre aceasta religie. multumesc si o zi buna
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: Re: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeSat Sep 11, 2010 12:05 am

Assalam Alaykum!

Bine ai venit printre noi, Georgiana si felicitari pentru curajul de a te inregistra pe un web islamic. Spun ca ai nevoie de curaj facand referire la varsta ta mica precum si la faptul ca traiesti, desigur inconjurata de prejudecatile celorlalti, care fac din Islam un camp de batalie al ideilor anti-.
Pentru moment te voi contacta pe email si-ti voi trimite carti despre Islam in format electronic, iar daca ne spui din ce localitate esti, poti obtine carti adevarate, inshaalah.
Foarte mult te vor ajuta si informatiile in limba romana de pe acest site ( poate intelegi si engleza, atunci e mult mai bine). Cerceteaza forumul, sunt multe capitole introductive in islam. Intreaba-ne daca ai nelamuriri si -ti vom raspunde.
Fie ca Allah cel Unic sa te lumineze si sa te indrepte pe calea cea dreapta, amin!
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
georgiana

georgiana


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 2010-09-10
Varsta : 33

vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: Re: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeSat Sep 11, 2010 12:14 am

Multumesc.. nu ma asteptam sa primesc raspuns atat de repede. Eu sunt din judetul Vaslui dar invat in Iasi. Am inceput sa citesc de pe forum si mesajele de aici si sunt foarte incantata atat de cei care vor sa ma ajute cat si de ceea ce descopar citind.
Back to top Go down
khadijah

khadijah


Numarul mesajelor : 67
Data de inscriere : 2009-06-18
Varsta : 44
Localizare : Alexandria , Egypt

vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: Re: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitimeSat Sep 11, 2010 1:15 am

georgiana wrote:
ma numesc georgiana si am 19 ani... ma uit de vreo cateva zile pe acest site.. si abia azi mi-am facut curaj sa cer si eu ajutor.. am inceput acum vreo doua luni sa citesc despre Islam si as fi faorte fericita daca m-ati putea ajuta cu niste carti in limba romana, mi-ar place sa aflu mai multe despre aceasta religie. multumesc si o zi buna

Salam aleykom Georgiana ! Bine ai venit printre noi ! Fundatia Taiba iti poate trimite carti islamice si Quran ( traducerea sensurilor in limba romana ) . Pe link-ul acesta http://www.islamic-invitation.com/index.php poti descarca cateva carti islamice in limba romana , website-ul este al unei fundatii islamice din Alexandria , Egipt . De pe link-ul http://www.islam.ro/coran.pdf poti descarca Quran-ul in limba romana ( traducerea sensurilor ) , link-ul este verificat de mine si este un exemplar autorizat. Poate ti-ar place sa citesti si povesti ale celor convertiti , sa vezi care a fost scanteia care le-a luminat unora mintea . Iti recomand sa citesti despre minunile relevate in Quran , minuni care au fost descoperite stiintific abia la inceputul acestui secol.Iardaca ai intrebari nu ezita sa intrebi !
Back to top Go down
http://www.romaniangatetoegypt.forumgratuit.ro
Sponsored content





vreau sa ma convertesc ajutati-ma Empty
PostSubject: Re: vreau sa ma convertesc ajutati-ma   vreau sa ma convertesc ajutati-ma Icon_minitime

Back to top Go down
 
vreau sa ma convertesc ajutati-ma
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Islam, My Love! :: Subiecte islamice. \ Islamic topics. :: Cum m -am convertit la Islam. / How did I revert to Islam.-
Jump to: