Islam, My Love!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islam, My Love!


 
HomeGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Islamic Dictionary
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeSat Jul 11, 2015 3:43 am by Admin

» Hadith - Ramadaan
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 5:21 am by Admin

» HEALTHY RAMADAN - NHS CHOICES UK
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeSat Jun 21, 2014 6:41 am by Admin

» Don't Be Sad!
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeFri May 30, 2014 2:24 am by Admin

» Sa ne cunoastem! Introduce yourself!
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeTue Jul 31, 2012 4:02 pm by Admin

» Working and Ramadan
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 6:08 pm by Admin

» Preparing for an Amazing Ramadaan!
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 9:01 am by Admin

»  The Benefits of Dates
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 8:50 am by Admin

» The Rulings Concerning Fasting
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 8:39 am by Admin

Forum
Parteneri
forum gratuit

Prayer Time - Cairo, Egypt
Top posters
Admin
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
salim
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
obaidat-allah
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
Aleyna
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
yusuf
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
khadijah
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
Shayistha
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
mariamtj
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
Amina
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
Mohajera ela Allah
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_lcapSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Voting_barSemnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Vote_rcap 
Islamromania
Click to join islamromania

Click to join islamromania

Hijri Calendar
The right way to pray
Articles
Islam Romania
Romanian Gate to Egypt
Are we prepared?
Are we prepared?
geo counter

 

 Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan"

Go down 
2 posters
AuthorMessage
salim

salim


Numarul mesajelor : 187
Data de inscriere : 2009-10-01
Localizare : Bucuresti

Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Empty
PostSubject: Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan"   Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeWed Jul 14, 2010 2:57 am

Assalamu Aleikum
In fiecare luna a anului Hijri ne amintim de o noapte binecuvintata,o noapte in care coboara ingerii manefestind bucuria revelatiei Coranului de catre Allah Al_Aziz Al-Rahim.noapte in care traim gustind dulceata victoriei si maretia Imanului.incercand sa traim luptele Profetului si ale Califatilor dupa el,o noapte mai valoroasa decat o mie de luni,o noapte in care domina pacea pana la rasaritul soarelui.asa cum ne spune Allah in Surat Al_Qadr :"Noi am pogorât [Coranul] în noaptea al-Qadr.

[97:2]
Dar de unde sã ºtii ce este noaptea al-Qadr?!

[97:3]
Noaptea al-Qadr este mai bunã decât o mie de luni!

[97:4]
În timpul ei se coboarã îngerii ºi Duhul , dupã voia Domnului lor, pentru orice poruncã!

[97:5]
Ea este pace, pânã la ivirea zorilor!
In aceasta luna Mubaraka deschde Allah portile cerului.si coboara indurarea lui asupar lumii.
Luna in care se catuseaza dracii cu lanturi , luna in care se raspandeste mirosul de Musk,si in care se multiplica binefacerii(Hasanat).Asa ca grabiti-va sa faceti bine sa va multiplice Allah voua Hasanat,lepadati de ura si de invidie si de iresponsabilitatea fata de fratii vostri musulmani si de restul lumii.
Incarcati-va energiile si haideti sa obtinem binecuvintarea lui Allah.

Soptiti va mintile agitati vi sufletele
Luna Ramaddan bate la usa

Purificati va inimile,activati constiintele
Fiti generosi,si credinta voua husa

Treizeci de zile,postul urmati
Lui Allah, si numai lui inchinati


Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Empty
PostSubject: Re: Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan"   Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan" Icon_minitimeSun Aug 29, 2010 9:02 pm

Assalam alaykum!

Aceste frumoase cuvinte au fost scrise de fratele nostru inainte de a incepe postul. Timpul a fost neindurator cu noi si a zburat pe nesimtite, asa cum face el de obicei. De maine intram in ultimele 10 zile de Ramadan, perioada in care ar trebui sa intensificam eforturile noastre, asa cum amintea fratele mai sus.
Allah sa ne intareasca si sa ne lumineze, sa ne ajute sa dobandim indurarea Lui in aceste ultime zile binecuvantate, amin!
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
 
Semnele lunii binefacerii "luna Ramaddan"
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Reperele lunii Ramadan
» Luna Regeb
» Postul celor 6 zile dupa Ramadan in luna Shawal

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Islam, My Love! :: Subiecte islamice. \ Islamic topics. :: Ramadan-
Jump to: