Islam, My Love!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islam, My Love!


 
HomeGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Islamic Dictionary
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeSat Jul 11, 2015 3:43 am by Admin

» Hadith - Ramadaan
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 5:21 am by Admin

» HEALTHY RAMADAN - NHS CHOICES UK
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeSat Jun 21, 2014 6:41 am by Admin

» Don't Be Sad!
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeFri May 30, 2014 2:24 am by Admin

» Sa ne cunoastem! Introduce yourself!
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeTue Jul 31, 2012 4:02 pm by Admin

» Working and Ramadan
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 6:08 pm by Admin

» Preparing for an Amazing Ramadaan!
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 9:01 am by Admin

»  The Benefits of Dates
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 8:50 am by Admin

» The Rulings Concerning Fasting
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 8:39 am by Admin

Forum
Parteneri
forum gratuit

Prayer Time - Cairo, Egypt
Top posters
Admin
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
salim
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
obaidat-allah
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
Aleyna
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
yusuf
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
khadijah
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
Shayistha
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
mariamtj
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
Amina
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
Mohajera ela Allah
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_lcapStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Voting_barStudiu islamic. Chestionar pentru musulmani Vote_rcap 
Islamromania
Click to join islamromania

Click to join islamromania

Hijri Calendar
The right way to pray
Articles
Islam Romania
Romanian Gate to Egypt
Are we prepared?
Are we prepared?
geo counter

 

 Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Andra

Andra


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 2010-05-13

Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Empty
PostSubject: Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani   Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeThu May 13, 2010 12:37 am

Ma numesc Andra Popescu, doctorand in psihologie la Universitatea ,,Al. I. Cuza” din Iasi si pregasesc lucrarea de doctorat: Personalitatea, caracterul, comportamentul si modul de viata comparat al credinciosilor crestini, islamici si iudaici din Romania. Marea problema a mea este ca nu am contact cu musulmanii din Romania si astfel am creat o pagina web astfel incat sa pot face chestionare cu musulmanii online.
Chestionarul urmareste 7 aspecte:
-Personalitatea
-Caracterul
-Comportamentul
-Parerea la opinia internationala
-Media etatii a musulmanilor din Romania
-Cele mai dese nume musulmane a romanilor convertiti
-Ocupatia musulmanilor din Romania

Rugamintea mea este sa trimiteti si la alti musulmani sa completeze deoarece fiind un numar mai mare de completari face ca analiza sa fie mai precisa si elaborata. M-am gandit ca in felul acesta sa ne ajutam reciproc, cei care vor face chestionarul i voi trimite in mail analiza personala (pentru o mai buna analiza va rog sa fiti cat mai sinceri) iar cei care doresc o analiza comparata a celor 3 religii ma pot contacta la mailul: * Mesaj Sters* (ADMIN) Chestionarul contine date personale care nu se fac publice (numele, prenumele si numarul de telefon nu vor intra in analiza dar nefacand chestionarul pe hartie din om in om acestea imi trebuiesc in caz ca mi se vor solicita la vreo verificare, precum ca nu le-am bagat eu datele din "burta".Mail-ul vi l-am solicitat pentru a va trimite analiza personala si detaliata). Daca mai aveti intrebari, nelamuriri si probleme de orice natura psihologica nu ezitati sa ma contactati pentru ca imi face o mare placere si va fi absolut GRATIS.

Cine doreste sa organizam seminarii nationale si internationale pe diverse teme religioase sunt dispusa incepand din luna septembrie deoarece pana atunci am un program foarte incarcat. Tin sa precizez ca pot obtine un spatiu gratuit pentru desfasurarea seminariilor in diferite centre universitare din Romania: Iasi, Bucuresti, Constanta, Cluj etc. Daca sunteti dispusi va rog sa ma contactati pe mail.

*Mesaj Sters* (Admin)
Va multumesc
Back to top Go down
Amina

Amina


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 2010-04-18

Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Empty
PostSubject: Re: Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani   Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeThu May 13, 2010 2:02 am

Buna ziua stimata doamna/domnisoara Andra Popescu,

Cu parere de rau va informam ca acest forum nu a fost creat pentru a face studii, chestionare etc. El are un cu totul alt scop in cazul in care ati avut curiozitatea de a rasfoi mesajele noastre. In plus, musulmanii nu sunt tocmai o "specie"incat sa faceti dvs analize elaborate, iar daca va intereseaza in mod deosebit, sunteti invitata mea sa rasfoiti putin site-urile rezultate dintr-un search Google, Youtube etc. Mai mult, daca dvs aveti aceasta dorinta extraordinara de a studia comportamente "live" si "online" precum spuneti, puteti merge la asociatia musulmanilor si sa cereti un mic ajutor, puteti merge la o moschee si in fine cu putina rabdare puteti gasi destui musulmani in Romania, cu care sa aveti o discutie si sa va raspunda la intrebari. Importanta este intentia dvs in raport cu efortul pe care il faceti.

De asemenea, dupa parerea mea, rezultatele cercetarilor dvs prin interventii online s-ar putea sa nu fie tocmai relevante, asadar adoptati metoda clasica, aceea " face to face ", mai ales ca este o tema de natura sensibila nu va va respinge nimeni.

Mult succes!
Back to top Go down
Andra

Andra


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 2010-05-13

Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Empty
PostSubject: Re: Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani   Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeThu May 13, 2010 2:21 am

Imi pare rau ca aveti dumneavoastra o asemenea parere

1. Nu am zis ca acest site este creat pentru a face studii ci doar am cerut un ajutor
2. Musulmanii nu sunt o specie si nici nu consider personal acest lucru
3. Acest studiu este elaborat de mine nu trebuie sa ma iau dupa Google, Youtube etc
4. Pagina creata este pentru a scutii efortul si timpul comun
5. Intentia mea este de a face un studiu comparat al celor 3 mari religii din Romania
6. Daca nu erau cercetarile relevante pentru mine nu as mai fi incercat aceasta metoda
7. Multi musulmani apreciaza aceasta metoda si chiar sunt multumiti

Daca considerati ca acest mesaj nu este agreat de dumneavoastra va rog sa stergeti acest topic

O zi buna
Back to top Go down
Amina

Amina


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 2010-04-18

Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Empty
PostSubject: Re: Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani   Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitimeThu May 13, 2010 2:41 am

Multumim pentru lamuriri.

In primul rand as dori sa va mentionez ca exista mici contraziceri intre cele doua mesaje postate de dvs, insa chiar nu are nici o importanta lucrul acesta.

In al doilea rand, eu v-am dat un sfat, iar despre Google si Youtube trebuia sa intelegeti ca puteti lua o baza solida pentru cercetari si de asemenea sa gasiti diverse asociatii sau persoane musulmane si sa discutati personal pentru a aplica un chestionar, nu mai spun cate ati putea afla stand de vorba la propriu. Cat despre timpul scutit, cred ca este in interesul dvs sa va dedicati astfel incat sa capatati cat mai multe cunostinte si sa fiti foarte bine pregatita in domeniu. Timpul unui musulman sa stiti ca se dilata atunci cand cineva cere la modul sincer informatii si vrea sa afle cat mai multe despre Islam si musulmani, asadar nu va sfiiti sa mergeti la tinta si nu pe forumuri mai ales cand subiectul dvs nu prea se potriveste cu celelalte topicuri.

O seara placuta!
Back to top Go down
Sponsored content





Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Empty
PostSubject: Re: Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani   Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani Icon_minitime

Back to top Go down
 
Studiu islamic. Chestionar pentru musulmani
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Nasheed pentru puii de musulmani
» O intrebare cere raspuns...Huri pentru barbati,dar pentru femei ce este?
» DECLARATIA ROMANILOR MUSULMANI
» Site adresat micilor musulmani romani
» Islamic Thoughts

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Islam, My Love! :: ARHIVA :: Subiect arhivat-
Jump to: