Islam, My Love!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Islam, My Love!


 
HomeGalleryLatest imagesSearchRegisterLog in
Search
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Islamic Dictionary
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 11, 2015 3:43 am by Admin

» Hadith - Ramadaan
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 14, 2015 5:21 am by Admin

» HEALTHY RAMADAN - NHS CHOICES UK
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeSat Jun 21, 2014 6:41 am by Admin

» Don't Be Sad!
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri May 30, 2014 2:24 am by Admin

» Sa ne cunoastem! Introduce yourself!
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 31, 2012 4:02 pm by Admin

» Working and Ramadan
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 6:08 pm by Admin

» Preparing for an Amazing Ramadaan!
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 9:01 am by Admin

»  The Benefits of Dates
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 8:50 am by Admin

» The Rulings Concerning Fasting
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 20, 2012 8:39 am by Admin

Forum
Parteneri
forum gratuit

Prayer Time - Cairo, Egypt
Top posters
Admin
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
salim
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
obaidat-allah
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
Aleyna
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
yusuf
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
khadijah
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
Shayistha
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
mariamtj
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
Amina
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
Mohajera ela Allah
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_lcapSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Voting_barSa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Vote_rcap 
Islamromania
Click to join islamromania

Click to join islamromania

Hijri Calendar
The right way to pray
Articles
Islam Romania
Romanian Gate to Egypt
Are we prepared?
Are we prepared?
geo counter

 

 Sa ne cunoastem! Introduce yourself!

Go down 
+13
Aleyna
tasnim
Aysha
salim
mariamtj
cleopatra
khadijah ahmed
yusuf
karima
Aisha
Asmaa_A
khadijah
Admin
17 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeSun Jun 14, 2009 1:46 am

First topic message reminder :

Salam alaykum,

Sunt bucuroasa ca am reusit, after all, sa deschid un forum islamic destinat romanilor musulmani si nu numai. . flower Forumul este deschis tuturor musulmanilor precum si nonmusulmanilor hotarati sa inteleaga ce este Islam. Bineintels ca respectul de sine si pentru ceilalti este principala limba de comunicare aici. Va doresc numai bine si astept plina de nerabdare postarile voastre,insh'Allah.

Cori
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net

AuthorMessage
yusuf

yusuf


Numarul mesajelor : 78
Data de inscriere : 2009-10-01
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 30, 2009 3:43 pm

IN NUMELE LUI ALLAH, MILOSTIVUL,INDURATORUL.

ASSALAM ALEIKUM!

Intr-adevar, nu stiu de ce nu pot sa introduc link-ul corect.Oricum, adresa este f. simpla:


forumuldespreislam.forumgratuit.ro


Allah sa va daruiasca o zi minunata!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 30, 2009 4:28 pm

Wa alaykum salam frate Yusuf,

imi place sa observ ca foarte multi romani au devenit musulmani si mai ales ma bucura faptul ca ei insisi au inceput Dawah. De aceea e bine de stiut si conectat intre cat mai multe forumuri romanesti despre Islam. Sa aveti o zi frmoasa, inshaalah!
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 30, 2009 5:04 pm

Salam alaykum,

adresa corecta este
http://forumuldespreislam.forumgratuit.ro

este vorba de un nou forum islamic, recent creat. Felicitari initiatorilor!
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
khadijah

khadijah


Numarul mesajelor : 67
Data de inscriere : 2009-06-18
Varsta : 44
Localizare : Alexandria , Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 4:18 pm

Aysha wrote:
As salamu alaykum!
Sunt Aysha, convertita la Islam de aproximativ 6 luni flower
Momentan locuiesc in Romania, dar inshaAllah curand voi locui in Egipt!

Aleykom salam Aysha si bine ai venit printre noi ! Ma bucur ca te-ai alaturat acestui grup si dupa cum spunea si Admin , suntem aici sa ne ajutam intre noi , sa descoperim impreuna ce inseamna Islam .
Back to top Go down
http://www.romaniangatetoegypt.forumgratuit.ro
tasnim

tasnim


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 2009-12-31

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 31, 2009 2:02 am

Asalam aleikum wa rahmatulahi wa barakatuhu!
Numele meu este Tasnim, sunt musulmana de 3 ani jumate allhamdulillah. Sunt timisoreanca si din august locuiesc in Egypt, Hurghada! Allhamdulillah!
Ma bucur ca sunt Acasa, Allhamdulillah! Ma bucur sa gasesc mereu atat de multi frati si surori in Islam!
Allah sa ne ajute pe toti, sa ne tina mereu pe calea Lui si sa ne intareasca credinta Inshaallh!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 31, 2009 6:34 am

Wa Alaykum Salam Wa Rahmatullahi Wa Barakatu

Fii binevenita, sora noastra Tasnim. Multumim pentru inscriere si pentru urari. Speram sa ne dai o mana de ajutor si, in acelasi timp sa - ti fie folositoare informatiile cuprinse aici. flower
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
Aleyna

Aleyna


Numarul mesajelor : 85
Data de inscriere : 2010-05-02
Varsta : 41
Localizare : Batman, Turcia

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeSun May 02, 2010 6:40 pm

ES-SELAMU ALEYKUM WA RAHMATULLAHİ WA BARAKATUHU.
Ma numesc Meryem, Alhamdulillah din 1999 sant musulmana, Locuiesc ın Turcia.
Vizitez prima data acest forum, adesa am luato de pe forumul fratelui Yusuf.
Back to top Go down
http://noulmusulman.blogspot.com/
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeMon May 03, 2010 1:01 am

Wa Alaykum Salam Wa Rahmatulahi Wa Barakatu!

Bine ai venit sora noastra Aleyna - Meryam! :) Fiind mai veche si mai cu studii si practica mai indelungata in Islam, te invitam sa participi activ in cadrul forumului "Islam, my love". Multumim fratelui Yusuf pentru recomandare. Allah sa ne ajute sa indeplinim numai fapte bune si sa nu murim altfel decat ca musulmani, amin!
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
3cristinutza

3cristinutza


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 2010-05-28
Varsta : 46
Localizare : timisoara-cairo

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri May 28, 2010 4:00 am

buna tuturor!eu sunt cristina din timisoara,nu sunt musulmana dar m am casatorit cu un musulman egiptean de curand.ma bucur ca am gasit acest forum de unde sper sa am ce invata despre viata dar mai ales despre islam. flower
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri May 28, 2010 4:21 pm

Bine ai venit, Cristina! Este bine sa te informezi despre Islam, mai ales ca esti casatorita cu un musulman. Felicitari pentru casatorie si Allah sa va ajute sa aveti o familie frumoasa, inshaalah! Speram ca acest forum te va ajuta sa-ti cladesti cunostintele despre adevarata fata a Islamului, total diferita de ceea ce isi imagineaza romanii crestini. Daca ai intrebari, nu ezita sa le scrii aici, avem persoane calificate in studiu islamic, care-ti pot raspunde in mod competent.
Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 756852
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
umm_rasheed

umm_rasheed


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 2010-07-23
Localizare : Germany

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 23, 2010 4:44 am

assalamu alaykum wa rahmatu-llahi wa barakatuhu,

JazakAllah khair pentru acest forum...alhamdulillah, v-am descoperit, trecand dintr-un link in altul :) ... si cu ajutorul lui Allah subhanahu wa ta'ala, m-am si inscris... fie ca El subhanahu wa ta'ala sa va rasplateasca tuturor, intreaga stradania depusa pe calea Sa si de dragul Sau!...

...inshaAllah sa ne daruiasca Allah subhanahu wa ta'ala intotdeauna numai binele din interactiunea noastra virtuala, sa ne sporeasca stiinta si sa ne tina departe de orice rataciri, AMIN!

BarakAllahu fikum!
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 23, 2010 4:56 am

Wa Alaykum Salam Wa Rahmatulahi Wa Barakhatu

Bun venit, in mica noastra comunitate virtuala, sora UmRasheed. Allah sa te binecuvinteze si sa ne ajute pe toti sa sporim in cunoastere si in practicarea Islamului! flower
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
Aleyna

Aleyna


Numarul mesajelor : 85
Data de inscriere : 2010-05-02
Varsta : 41
Localizare : Batman, Turcia

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 23, 2010 5:39 am


Wa Aleykum Selam Wa Rahmatullahi Wa Barakatuhu !

Bine ai venit printre noi sora UmRasheed !

Sper sa ne imbunatatim impreuna nivelul de cunoastere si practicare a Islamului !
Back to top Go down
http://noulmusulman.blogspot.com/
dianam

dianam


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 2010-07-30

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 30, 2010 4:04 pm

Ma numesc Diana M. si in ultimul timp am descoperit o fascinatie catre cultul islamului, pe care as dori sa il aprofundez. As vrea, daca se poate, sa ma ajute cineva din judetul Mures sa aleg lectura potrivita in acest sens, sau chiar sa-mi ofere detalii legate de eventualele evenimente/discutii pe forum la care as putea sa particip. Astept cu nerabdare raspunsurile voastre!

Multumesc.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeFri Jul 30, 2010 4:40 pm

Bine ai venit Diana si felicitari pentru decizia luata de a studia Islamul! Acesta este primul pas spre cunoastere. Acest forum cuprinde multe notiuni introductive cu referire la Islam. Poti incepe sa citesti subforumul: "How to become a muslim / cum sa devii musulman" deoarece acolo sunt expuse bazele Islamului. Daca nu intelegi ceva, poti intreba la subforumul "Questions& Answers about Islam".
De asemenea e bine de citit subforumul "Quraan" si cel referitor la Femeia in Islam sau Invataturile profetului nostru ( pacea fie asupra sa).
Astept un pm de la tine, iti voi trimite, inshaalah, carti electronice romanesti despre Islam.
De asemenea, voi intreba daca exista musulmani in Targul Mures care sa te ajute direct.
Mult succes si Allah sa-te ghideze spre dreapta cunostinta, Amin!
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
Diana Shamaa

Diana Shamaa


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 2012-07-20

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 31, 2012 2:21 am

Bine v-am gasit. Ramadan Karim.Numele meu este Diana. Sunt casatorita cu cetatean egiptean si locuim in Arabia Saudita. Religia mea este crestin ortodoxa dar nu resping ideea de a ma converti la islam. Deocamdata incerc sa studiez sa citesc carti, sa ma informez cat mai mult, am inceput sa tin si postul Ramadanului. Sotul este vorbitor de limba araba si engleza, incearca sa imi explice cat mai multe lucruri dar as prefera sa citesc carti in limba romana. Deaceea daca cineva m-ar putea ajuta cu cateva carti in format electronic as fii foarte recunoscatoare, adresa mea de email este dianashamaa@yahoo.com.

Imi pare bine ca am descoperit acest forum, va doresc numai bine.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 667
Data de inscriere : 2009-06-13
Varsta : 50
Localizare : Cairo, Egypt

Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 31, 2012 4:02 pm

Bine ai venit, Diana S! In Islam, primul pas este legat de cunoastere, de studiu. Am sa-ti trimit in emailul tau toate cartile romanesti pe care le am, inshaalah. De asemenea, daca o sa ai rabdare sa rasfoiesti acest forum, vei gasi informatii relevante in ceea ce priveste Islamul.
Back to top Go down
https://submissiontoallaah.forumotion.net
Sponsored content





Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Sa ne cunoastem! Introduce yourself!   Sa ne cunoastem! Introduce yourself! - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sa ne cunoastem! Introduce yourself!
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Islam, My Love! :: Subiecte diverse / Other topics :: Bine ati venit! / Welcome!-
Jump to: